KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073266
nr 1307 3266
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Figurer. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 60x79 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
måndag 17 februari 2020
kl 19:05:19
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko